Energofórum

ENERGOFÓRUM® 2024
Osemnásty ročník konferencie sa uskutoční 24. - 25. októbra 2024 v Hoteli Partizán na Táľoch v Nízkych Tatrách. Vysoká odborná úroveň, aktuálnosť tém a aktívna účasť zástupcov najvýznamnejších spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Viac informácií už čoskoro!
O KONFERENCII 2024 REGISTRÁCIA

Novinky a zaujímavosti

Všetky novinky

V krátkosti

V stredu sa koná ďalšie podujatie pre členov platformy ENERGOKLUB® s podtitulom "Nový dizajn regulačného prostredia". Hlavným hosťom bude predseda ÚRSO Jozef Holjenčík. Predmetom debaty bude aktuálna téma cenových vyhlášok v elektroenergetike, plynárenstve a tepelnej energetike. Diskutovať budeme aj o návrhu nových pravidiel trhu s elektrinou a plynom, ale aj o budúcom smerovaní regulácie vna Slovensku

SEPS minulý týždeň zrealizovala prvú skúšku štartu z tmy v spolupráci so zahraničným partnerom. Obnovu sústavy po masívnom výpadku elektriny podaním napätia zo susednej prenosovej sústavy testovala spolu s poľským prevádzkovateľom, spoločnosťou PSE. Viac

Asociácia SAPI mení názov. Po novom sa Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE bude volať SAPI – Slovenská asociácia udržateľnej energetiky. Viac

Spoločnosť Eustream, prevádzkovateľ plynárenskej prepravnej siete, spustila verejnú konzultáciu k návrhu zmien svojho prevádzkového poriadku. Pripomienky je možné posielať do 21. júna 2024.

Spoločnosť SEPS získala z Plánu obnovy vyše 83 miliónov eur. Financie využije na stavbu novej elektrickej stanice v Senici a na modernizáciu takmer 254 km existujúcich vedení zvlášť vysokého napätia. Viac

Poslanci NR SR vo štvrtok definitívne schválili novelu zákona o regulácii v sieťových odvetviach, ktorou sa výrazne posilnia právomoci ÚRSO. Zmeny sa však dotknú aj viacerých ďalších zákonov. Výpočtu noviniek vrátane pozmeňovacích návrhov zákonodarcov sme sa venovali v tomto texte. Ak novelu balíka energolegislatívy podpíše prezident SR, do účinnosti vstúpi od 1. augusta.

Spoločnosť SEPS otvorila verejnú konzultáciu k Stratégii zabezpečenia dostatočného objemu podporných služieb pre rok 2025. Pripomienky je možné predkladať do 18. júna 2024. Po vyhodnotení budú závery odprezentované na webinári, ktorý sa predbežne uskutoční dňa 21. júna 2024.

Registrácia na v poradí už 18. ročník konferencie ENERGOFÓRUM® bola spustená! Tradičné podujatie sa uskutoční 24. a 25. októbra 2024 v Hoteli Partizán na Táľoch v Nízkych Tatrách.

Ďalšie správy

Newsletter

Organizátor podujatia

ENERGOKLUB®

Prvý slovenský energetický networking prináša počas celého roka články, prednášky a diskusie s dôrazom na ad hoc témy. ENERGOKLUB® je exkluzívny priestor pre neformálnu diskusiu medzi zástupcami subjektov pôsobiacich v energetike.

Ponúkame vám tri typy členstva s rôznymi výhodami:

  • Štandard
  • Premium
  • VIP

Dočítajte sa viac na stránke ENERGOKLUBU®.

Chcem vedieť viac