Energofórum

ENERGOFÓRUM® 2024
Osemnásty ročník konferencie sa uskutoční 24. - 25. októbra 2024 v Hoteli Partizán na Táľoch v Nízkych Tatrách. Vysoká odborná úroveň, aktuálnosť tém a aktívna účasť zástupcov najvýznamnejších spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Viac informácií už čoskoro!
O KONFERENCII 2023 ZÁZNAM ROČNÍKA 2023

Novinky a zaujímavosti

Všetky novinky

V krátkosti

Hoci výzva na podporu výstavby elektrolyzérov na výrobu zeleného vodíka za 13,56 milióna eur mala byť vyhlásená ešte v novembri 2023, dosiaľ sa tak nestalo. Dôvody oneskorenia rezort hospodárstva neprezradil. Kde je problém? Čítajte viac.

Zdroj: SFÉRA, a.s.

Do medzirezortného pripomienkového konania bola predložená v poradí už štvrtá aktualizácia Akčného plánu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra, ktorý predložilo MIRRI SR.

V Nemecku už funguje viac než 400 tisíc balkónových fotovoltaík, vyplýva z údajov nemeckého energetického regulátora. „Ľudia by mali mať možnosť čo najjednoduchšie sa zapojiť do energetickej tranzície,“ uviedol šéf Bundesnetzagentur Klaus Müller. Viac

Skupina ENGIE uviedla začiatkom roka v priemyselnom parku vo Veľkej Ide do prevádzky batériové úložisko s inštalovanou kapacitou 1,25 MW, ktoré bude poskytovať podporné služby primárnej regulácie pre SEPS, rovnako bude slúžiť na riadenie odchýlky v rámci bilančnej skupiny.

Asociácia SEVA vydala report, ktorý analyzuje stav a spôsoby zavádzania elektromobilov do firiem na Slovensku. Viac

Vo štvrtok sa koná špeciálny seminár "Reťazenie zodpovednosti za odchýlku a zmena bilančnej skupiny". O detailoch súvisiacich s aplikačnými aspektmi týchto noviniek budú účastníci diskutovať s expertmi. Registrácia pre online je stále otvorená.

Ministerka hospodárstva Denisa Saková rokovala so svojím rezortným kolegom z Azerbajdžanu, Mikayilom Jabbarovom o možnosti prepravy plynu z kaspického regiónu na Slovensko. Témou rozhovoru bol preto aj rozvojový projekt Solidarity Ring, ktorého súčasťou aj prepravca Eustream.

SAPI vyzýva rezort hospodárstva, aby schválil pokračovanie programu Zelená domácnostiam, ktorý sa mal rozbehnúť  v prvom kvartáli 2024. Agentúra SIEA doteraz nezačala vydávať poukážky na inštalácie realizované od 30. októbra 2023. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur z národných zdrojov a zdrojov EÚ. 

Predseda ÚRSO rokoval s ministrom životného prostredia, ministerkou hospodárstva a vedením Slovenských elektrární a Vodohospodárskej výstavby o možnostiach rozvoja výrobného potenciálu firiem s účasťou štátu. Témou bol aj potenciál projektu prečerpávacej elektrárne Ipeľ.

Európska komisia spustí vyšetrovanie čínskych dodávateľov veterných turbín a podmienky budovania veterných parkov v Španielsku, Grécku, Francúzsku, Rumunsku a Bulharsku. Dnes to uviedla eurokomisárka Margrethe Vestager. Viac

Ďalšie správy

Newsletter

Organizátor podujatia

ENERGOKLUB®

Prvý slovenský energetický networking prináša počas celého roka články, prednášky a diskusie s dôrazom na ad hoc témy. ENERGOKLUB® je exkluzívny priestor pre neformálnu diskusiu medzi zástupcami subjektov pôsobiacich v energetike.

Ponúkame vám tri typy členstva s rôznymi výhodami:

  • Štandard
  • Premium
  • VIP

Dočítajte sa viac na stránke ENERGOKLUBU®.

Chcem vedieť viac