Energofórum

ENERGOFÓRUM® 2023
Sedemnásty ročník konferencie sa konal 12. - 13. októbra 2023 v Hoteli Partizán na Táľoch v Nízkych Tatrách. Vysoká odborná úroveň, aktuálnosť tém a aktívna účasť zástupcov najvýznamnejších spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Ďakujeme za vašu účasť!
O KONFERENCII KÚPIŤ ZÁZNAM

Novinky a zaujímavosti

Všetky novinky

V krátkosti

Envirorezort oslovuje teplárov so žiadosťou o zaslanie indikatívneho zoznam projektov, ktoré majú v pláne zrealizovať do roku 2030 v oblasti výroby tepla a chladu z OZE. Výsledkom má byť rozšírenie štátnej schémy pre teplárenstvo a nová výzva pre tzv. hybridných teplárov.

Investičný fond Macquarie Asset Management chce predať najväčšieho distribútora zemného plynu v Česku, spoločnosť GasNet, ktorá spravuje 65-tisíc kilometrov potrubí pokrývajúcich zhruba 80 % územia krajiny. Potenciálnym záujemcom je aj Skupina ČEZ, informujú Seznam Zprávy.

ÚRSO z vlastného podnetu pristúpi k uplatneniu inštitútu mimoriadnej regulácie. Regulátor upozornil všetkých účastníkov trhu s elektrinou a plynom, že z dôvodu nepriaznivej situácie na trhu s dodávkou elektriny a plynu využije ustanovenia § 16 zákona o regulácii. K uplatneniu dôjde po predchádzajúcom prerokovaní s Európskou komisiou.

ÚRSO vydal rozhodnutie, ktorým schválil nový prevádzkový poriadok organizátora krátkodobého trhu s elektrinou, spoločnosti OKTE. Do účinnosti vstúpi od 1. januára 2024.

Prírastok výkonu veterných elektrární vo svete bude do roku 2032 nižší než sa očakávalo, a to asi o 2 %, resp. 29 GW. Podľa poradenskej firmy Wood Mackenzie sú dôvodom problémy najmä  v americkom odvetví a tiež spomalenie budovania projektov v Číne. Viac

Za uplynulých 10 mesiacov tohto roka domácnosti na Slovensku spotrebovali o 8 % menej plynu ako vlani. Vyplýva to z údajov SPP-distribúcia, ktoré spracovala NBS. Plošnú pomoc analytici NBS neodporúčajú, lebo sú s ňou spojené obrovské fiškálny náklady a nemotivuje k úsporám.

SPP od 1. decembra 2023 znižuje cenníkovú cenu pre neregulovaný segment dodávky plynu aj elektriny v kategórii Podnikatelia – maloodber.

Ďalšie správy

Newsletter

Organizátor podujatia

ENERGOKLUB®

Prvý slovenský energetický networking prináša počas celého roka články, prednášky a diskusie s dôrazom na ad hoc témy. ENERGOKLUB® je exkluzívny priestor pre neformálnu diskusiu medzi zástupcami subjektov pôsobiacich v energetike.

Ponúkame vám tri typy členstva s rôznymi výhodami:

  • Štandard
  • Premium
  • VIP

Dočítajte sa viac na stránke ENERGOKLUBU®.

Chcem vedieť viac