Energofórum

ENERGOFÓRUM® 2021
Pätnásty ročník konferencie prebiehal 21. - 22. októbra 2021 v Hoteli Partizán na Táľoch v Nízkych Tatrách. Vysoká odborná úroveň, aktuálnosť tém a aktívna účasť zástupcov najvýznamnejších spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Ďakujeme za vašu účasť!
O KONFERENCII GALÉRIA

Novinky a zaujímavosti

Všetky novinky

V krátkosti

Novým generálnym riaditeľom MH Teplárenského holdingu, ktorý združuje 6 štátnych teplární, sa stal doterajší výrobný riaditeľ Marcel Vrátný. Vo funkcii nahradil Ľuboša Lopatku, ktorý zostáva na poste šéfa predstavenstva MH Manažment. Vrátný sa ujíma vedenia virtuálneho holdingu v čase prebiehajúcej právnej fúzie teplární do jednej akciovej spoločnosti MH Teplárenský holding, v dôsledku čoho zanikne päť teplárenských firiem, ktoré sa zlúčia do jednej nástupníckej spoločnosti (Tepláreň Košice, ktorá zmenila od 1. januára 2022 obchodné meno na MH Teplárenský holding).

Zdroj: SFÉRA, a.s.

Spoločnosť OKTE vyhlásila v poradí šiestu aukciu záruk pôvodu elektriny z OZE a VÚ KVET, ktorá sa uskutoční 3. februára 2022. V ponuke budú záruky v celkovom objeme takmer 389 GWh elektriny. Záruky zo solárnych zdrojov budú v kategórii 6-9 mesiacov a 3-6 mesiacov s vyvolávacou cenou 0,5 EUR/MWh, resp. 0,35 EUR/MWh. Do aukcie vstúpia aj záruky z hydroelektrární, ktoré bude možné uplatniť v rozmedzí 6 až 9 mesiacov, ktorých vyvolávacia cena je stanovená na úrovni 0,5 EUR/MWh. V poslednej 5. aukcii záruk pôvodu v novembri 2021 sa zobchodovalo 447 GWh elektriny.

Kým priemerný počet registrácií nových vozidiel na čisto elektrický pohon a plug-in hybridov dosiahol prvých troch kvartáloch roka 2021 v krajinách priemernú úroveň  18,9 %, na Slovensku to boli iba 3 % z celkového počtu nových registrovaných vozidiel, informoval o tom Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR.

Zdroj: ZAP SR

Ročné objemy obchodov na krátkodobých trhoch s elektrinou v Česku, ktorý organizuje spoločnosť OTE, dosiahli v roku 2021 nových maxím: 24,36 TWh na dennom trhu a 5,21 TWh na vnútrodennom trhu.

ÚRSO vyhlásil výberové konanie na nového riaditeľa odboru pre reguláciu tepelnej energetiky. Vyžaduje sa odborná prax minimálne 3 roky v oblasti regulácie sieťových odvetví a minimálne 1 rok v riadiacej funkcii. Záujemcovia o tento post sa môžu prihlásiť do výberového konania do 20. januára 2022.

Spoločnosť OLO spustila povoľovaciu fázu modernizácie spaľovne odpadov vo Vlčom hrdle v Bratislave, ktorá má zvýšiť jej energetickú účinnosť na 85 %. Zámerom je vytvoriť dve nezávislé spaľovacie linky - vybudovaním novej linky K3 a komplexnou rekonštrukciou kotla K2 do podoby druhej spaľovacej linky. Kotol K1 sa bude využívať iba ako záložný zdroj. Výsledkom bude VÚ KVET s ambíciou maximálne využívať odpadové teplo zo ZEVO na dodávky tepla do sústavy CZT, ktorú prevádzkuje štátna Bratislavská teplárenská. Ukončenie modernizácie sa očakáva v roku 2026. Očakávaná hodnota investície, ktorá bude financovaná z úveru, predstavuje 110 miliónov eur.

Zdroj: Odvoz a likvidácia odpadu a.s.

Celkom 41 čerpacích staníc Slovnaft na Slovensku prevezme poľská skupina PKN Orlen. Ide o súčasť obchodu s maďarskou Skupinou MOL, ktorá premiérovo vstupuje na poľský trh vďaka akvizícii 417 čerpačiek Lotos. Súčasťou transakcie s PKN Orlen je aj odpredaj 144 staníc z portfólia MOL v Maďarsku. PKN Orlen v SR, prostredníctvom firmy Unipetrol, prevádzkuje už 15 púmp Benzina.

Ďalšie správy

Newsletter

Organizátor podujatia

ENERGOKLUB®

Prvý slovenský energetický networking prináša počas celého roka články, prednášky a diskusie s dôrazom na ad hoc témy. ENERGOKLUB® je exkluzívny priestor pre neformálnu diskusiu medzi zástupcami subjektov pôsobiacich v energetike.

Ponúkame vám tri typy členstva s rôznymi výhodami:

  • Štandard
  • Premium
  • VIP

Dočítajte sa viac na stránke ENERGOKLUBU®.

Chcem vedieť viac

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK