Energofórum

ENERGOFÓRUM® 2020

Jubilejný pätnásty ročník konferencie sa uskutoční 22. - 23. októbra 2020 v Hoteli Partizán na Táľoch v Nízkych Tatrách.

Poznačte si termín do kalendára, tešíme sa na vás!

Atmosféru predchádzajúceho ročníka si pripomeňte prostredníctvom fotogalérie.

Galéria

Novinky a zaujímavosti

Všetky novinky

V krátkosti

Zástupcom politických strán najviac prekáža netransparentná a spolitizovaná regulácia. Za problém považujú aj vysokú ceny elektriny pre priemysel, vyplynulo z našej predvolebnej ankety.

Stredoslovenská distribučná uviedla do prevádzky novú transformovňu v Krásne nad Kysucou, ktorá premieňa 110-kilovoltové VVN na 22-kilovoltové VN. Firma do projektu, ktorého výstavba sa začala v roku 2018, investovala 3,5 mil. eur. Transformovňa dokáže pokryť maximálny výkon 40 MW.

Zdroj: Stredoslovenská distribučná, a.s.

V minulom roku počet nových registrácií elektromobilov na Slovensku výrazne zaostal za očakávaniami. Medziročný pokles bol spôsobený tým, že záujemcovia o kúpu auta na elektrický pohon čakali na vyhlásenie štátnych dotácií.

O zásadných otázkach slovenskej energetiky a kľúčových výzvach, ktorým čelí sektor do budúcnosti, tento týždeň spoločne diskutovali členovia platformy ENERGOKLUB® so zástupcami politických subjektov a štátnej správy.

Zdroj: SFÉRA, a.s.

V bioplynovej stanici vo Veľkých Bierovciach plánujú rozšírenie výroby. V areáli by mala vyrásť sušiaca a granulačná linka, ktorá by využívala odpadové teplo, s ročnou výrobou 6000 ton hnojív pre agrosektor. Zámer investora je teraz v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Francúzsky regulátor uložil pokutu milión eur spoločnosti BP Gas Marrketing za manipuláciu na virtuálnom obchodnom bode PEG Sud, ktorej sa dopustila v čase od októbra 2013 do začiatku marca 2014. Spoločnosť svojím správaním vysielala falošné alebo zavádzajúce signály trhu pokiaľ ide o ponuku a dopyt, čím porušila článok 5 nariadenia REMIT.

Slovenské elektrárne plánujú modifikáciu blokových transformátorov na prvých dvoch blokoch jadrovej elektrárne v Mochovciach na výkonnejšie. Zákazku v hodnote 8,5 milióna eur bez DPH budú realizovať spoločnosti Egem z portfólia EP Industries (EPH) spolu s Power Service Int.

Nemeckí politici aj regulátor odmietajú rozdelenie jednotlivých spolkových krajín do odlišných obchodných zón, čo by prinieslo rozličné trhové ceny elektriny naprieč Nemeckom. Šéf regulačného úradu namiesto toho apeluje na výstavbu a expanziu elektrizačnej sústavy, ktorú považuje za lacnejšiu alternatívu. (Montel)

Spôsob, akým SPP – distribúcia odkomunikovala posolstvo v reklamnom spote vyhodnotila Rada pre reklamu ako porušenie etického kódexu. Firma s nálezom samoregulačného orgánu nesúhlasí. 

Výbor Európskeho parlamentu pre priemysel, výskum a energetiku ITRE odmietol námietku francúzskej europoslankyne Marie Toussaint, aby plynárenské projekty neboli súčasťou 4. zoznamu projektov spoločného záujmu (PCI), ktorý vlani zverejnila Európska komisia. V dnešnom hlasovaní bolo 54 členov výboru proti, 17 hlasovalo v prospech návrhu a 2 europoslanci sa zasadnutia nezúčastnili. 

Ďalšie správy

Newsletter

Organizátor podujatia

ENERGOKLUB®

Prvý slovenský energetický networking prináša počas celého roka články, prednášky a diskusie s dôrazom na ad hoc témy. ENERGOKLUB® je exkluzívny priestor pre neformálnu diskusiu medzi zástupcami subjektov pôsobiacich v energetike.

Ponúkame vám tri typy členstva s rôznymi výhodami:

  • Štandard
  • Premium
  • VIP

Dočítajte sa viac na stránke ENERGOKLUBU®.

Chcem vedieť viac

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK