Energofórum

Úspešné ENERGOFÓRUM® 2017

16. 10. 2017

Vysoký odborný štandard, priaznivé podmienky pre zdieľanie poznatkov a osobné kontakty.

Viac ako 300 odborníkov si nenechalo ujsť príležitosť zúčastniť sa konferencie ENERGOFÓRUM® 2017.

Nový formát, v poradí už 12. ročníka, spojil témy elektroenergetiky a plynárenstva do jedného podujatia. Konferencia sa uskutočnila 12. a 13. októbra 2017 v hoteli Grand, v Jasnej, pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR.

Úvod konferencie patril prednáškam o inováciách a trendoch, ktoré smerujú k dekarbonizácii, decentralizácii a digitalizácii v energetike. Následné panelové diskusie boli zamerané na smerovanie domáceho trhu s elektrinou, pozíciu zemného plynu v energetickom mixe, modernizáciu domáceho trhu s plynom a tiež na vzťahy medzi distribútormi a dodávateľmi.

Program konferencie obohatili profesionálni zahraniční spíkri. Nenad Pacek, prominentný ekonóm a stratég, hovoril o vplyve globálnej ekonomiky na sektor energetiky. Robert Seeger, odborník na on-line marketing, vtiahol účastníkov do sveta digitálnych technológií súčasnosti a budúcnosti, ktorým sa moderní účastníci trhu určite nevyhnú.

Predstavená bola odborno-spoločenská platforma ENERGOKLUB®. Umožní diskutovať témy sektora energetiky počas celého roka, aj mimo konferencie.