Energofórum

Ivan Mikloš hlavným rečníkom konferencie ENERGOFÓRUM® 2021

31. 8. 2021

Ekonóm Ivan Mikloš bude hlavným rečníkom konferencie ENERGOFÓRUM® 2021. Vo svojej prednáške sa zameria na výzvy, príležitosti a riziká postcovidového ekonomického oživenia.

Bývalý podpredseda vlády a minister financií SR Ivan Mikloš vystúpi počas otváracieho dňa konferencie vo štvrtok 21. októbra 2021. Hlavnými témami jeho prednášky, ktorá vyvrcholí diskusiou s účastníkmi, budú výzvy, príležitosti a riziká postcovidového ekonomického oživenia. Niekdajší minister financií sa zameria aj na budúcnosť energetiky v súvislosti s rastúcim dôrazom na zelenú ekonomiku,  dekarbonizáciu a geopolitické dôsledky týchto trendov.

V roku 2021 pozorujeme ekonomické oživenie, ktoré by nemala ohroziť ani tretia vlna pandémie. Vyspelé štáty, ktoré sú ťahúňmi ekonomického boomu, s vysokou mierou preočkovanosti obyvateľov by prípadné plošné lockdowny nemali ohroziť. „Z krátkodobého a strednodobého hľadiska sa teda dá očakávať pomerne vysoký ekonomický rast, ktorý môže byť dokonca ešte viac posilnený aj rýchlejším nástupom inovácií, ktoré vždy sprevádzajú krízové obdobia.“

Európska komisia nedávno predstavila nový balík legislatívy Fit for 55. Jeho cieľom je nasmerovať členské štáty EÚ k splneniu stanoveného cieľa, ktorým je zníženia emisií oxidu uhličitého (CO2) do roku 2030 až o 55 % oproti úrovni z roku 1990. Na návrhy Bruselu, ktoré môžu spôsobiť revíziu viacerých energetických a klimatických právnych predpisov vrátane dopravy, sa Mikloš pozerá s pochopením. „Musíme urobiť všetko, aby sme zabránili fatálnym dôsledkom klimatických zmien, pretože ak sa nám to nepodarí, tak dôsledky a náklady budú neporovnateľné s nákladmi na odvrátenie tejto hrozby,“ skonštatoval renomovaný ekonóm. 

Neváhajte a využite zľavu!

Účastníkov upozorňujeme, aby si rezervovali svoje miesto čo najskôr. Stále totiž môžete využiť zľavnený registračný poplatok až do 27. septembra 2021. Pripomíname, že poplatok nezahŕňa ubytovanie. Záujemcom sme pripravili zoznam dostupných ubytovacích kapacít.

Tešíme sa na vás!

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach FacebookLinkedIN a Instagram.