Energofórum

Hlavným hosťom prvého dňa bude ekonóm Ivan Mikloš

29. 7. 2020

Počas otváracieho dňa konferencie ENERGOFÓRUM® 2020 sa úlohy hlavného spíkra zhostí renomovaný ekonóm Ivan Mikloš. Nezmeškajte prednášku bývalého podpredsedu vlády a ministra financií SR o výzvach, ktoré stoja pred krajinami V4 a celou EÚ v čase po koronakríze!

„Slovensko, krajiny V4, ale aj celá Európa potrebuje reformy. Dnes, počas koronakrízy, je to ešte naliehavejšie ako kedykoľvek predtým a uvedomuje si to aj Európska únia a jej lídri. Práve preto boli prijaté bezprecedentné opatrenia v podobe programu Next Generation EU,“ zdôrazňuje Ivan Mikloš. 

„Je to však len prvý krok, aj to ten ľahší. Tým ťažším budú potrebné reformy, ktoré sú a budú predovšetkým politickou výzvou. Reformy, ktoré umožnia zvýšiť konkurencieschopnosť všetkých krajín EÚ, predovšetkým však južných krajín EÚ a eurozóny, ktorých nekonkurencieschopnosť, dlhy a nerovnováhy čoraz viac ohrozujú udržateľnosť celej eurozóny.  Ďalšou skupinou krajín, kde budú reformy životne dôležité, ale aj komplikované, sú nové členské krajiny, najmä V4.“ 

Zvýhodnený registračný poplatok na konferenciu ENERGOFÓRUM® 2020 môžete využiť do 25. septembra 2020. Len pripomíname, že nezahŕňa ubytovanie. Pre tých, ktorí majú v pláne prenocovať v mieste konania preto odporúčame, aby si včas rezervovali izbu v Hoteli Partizán. K dispozícii sú aj ubytovacie kapacity v blízkom okolí.