Energofórum

Hlavný rečník bude český ekonóm Tomáš Sedláček

27. 7. 2023

Na tohtoročnej konferencii ENERGOFÓRUM® vystúpi renomovaný český ekonóm Tomáš Sedláček.

Úlohy hlavného rečníka 17. ročníka konferencie sa zhostí Tomáš Sedláček. Bývalý poradca českého prezidenta Václava Havla sám seba označuje za „filozofujúceho ekonóma“. Jeho kniha "Ekonómia dobra a zla" sa stala medzinárodným bestsellerom, preložená bola do 23 jazykov vrátane slovenčiny.

Mimoriadne nás teší, že Tomáš Sedláček prijal pozvanie a po prvý raz vystúpi na konferencii nabitej energiou. Jeho keynote prednáška bude súčasťou druhého dňa a ponesie názov: "Energie západnej spoločnosti, čím žije naša ekonomika? Alebo o tele, duši a duchu ekonómie".

Kto je Tomáš Sedláček?

Český ekonóm a vysokoškolský učiteľ. Veľkú časť svojho detstva prežil vo Fínsku a v Dánsku. Študoval aj na Yaleovej univerzite v USA. V roku 2001 sa stal doktorom filozofie na Karlovej univerzite v Prahe. Ako poradca českého prezidenta Václava Havla pracoval v rokoch 2001 až 2003. Funkciu ekonomického poradcu českého ministra financií Bohuslava Sobotku zastával v rokoch 2004 – 2005.

Tomáš Sedláček bol zodpovedný za rokovania so Svetovou bankou a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Šestnásť rokov pracoval ako hlavný makroekonomický stratég v banke ČSOB. Po roku 2009 sa stal zakladajúcim členom poradného orgánu českého kabinetu, Národnej ekonomickej rady vlád. Od roku 2011 je členom správnej rady Nadačného fondu proti korupcii.

V súčasnosti prednáša ekonómiu a dejiny ekonomických teórií na Fakulte sociálnych vied Karlovej univerzity v Prahe. Ako akademický lektor aktívne pôsobí taktiež na Metropolitnej univerzite v Prahe. Aktívne sa venuje publikačnej činnosti a je vyhľadávaným komentátorom a spíkrom na konferenciách.

Využite zvýhodnenú registráciu

Okrem keynote prednášky sa môžete v odbornom programe tešiť na celkom päť diskusných panelov. Zľavnený registračný poplatok pre osobnú účasť na konferencii môžete využiť do 25. septembra 2023. Ak sa nemôžete zúčastniť prezenčnou formou, celá konferencia bude aj tento rok vysielaná online.

Nezabudnite nás sledovať aj na sociálnych sieťach alebo sa prihlásiť na odber pravidelného newslettera. Nič vám tak neujde a o všetkom podstatnom budete informovaní v predstihu (FacebookLinkedIN a Instagram).

Spoľahnite sa na kvalitu, odbornosť a príjemný neformálny networking. Tešíme sa na vás!

Tím konferencie ENERGOFÓRUM®