Energofórum konferencia

Program konferencie

  • 8:08
    Prezentácia účastníkov

    Ranná káva so spoločnosťou sféra, a.s.

  • 9:17
    Privítanie účastníkov a oficiálne otvorenie konferencie

  • 9:32
    Speaker
    Michael Merz
    zakladateľ a CEO spoločnosti PONTON GmbH
    Téma: Blockchain v energetike

  • 10:34
    Smart energetika v digitálnej ére

    Obnoviteľné zdroje energie a ich integrácia do sústavy, mikrogridy, agregácia a inteligentné riadenie flexibility

    Moderátor: Ľubica Ragulová, Východoslovenská energetika Holding a.s.

    Prednášajúci:

    • Miroslav Zeman, Technická univerzita v Delfte, Holandsko
    • Peter Chochol, sféra, a.s.
    • Tomáš Mužík, Nano Energies a.s.

  • 11:35
    Prestávka

  • 12:03
    Speaker
    Michal Šnobr
    poradca skupiny J&T v energetike a oblasti kapitálových trhov
    Téma: Budúcnosť energetického mixu krajín regiónu strednej a východnej Európy

  • 13:03
    Obed

    Na obed vás pozýva spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.

SEKCIA I. (sála TAVO)
  • 14:33
    Európska energetická a klimatická politika do roku 2030

    Nové priority EÚ, integrovaný národný energetický a klimatický plán, vývoj v susedných štátoch vrátane Ukrajiny

    Moderátor: Ľubica Ragulová, Východoslovenská energetika Holding a.s.

    Prednášajúci:

    • Lívia Vašáková, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
    • Boris Balog, Ministerstvo hospodárstva SR
    • Gabriela Fischerová, Ministerstvo životného prostredia SR
    • Kristián Takáč, sféra, a.s.

  • 16:05
    Prestávka

    Na kávu vás pozýva spoločnosť OKTE, a.s.

  • 16:32
    Nové nastavenie trhu s elektrinou

    Nadchádzajúce úlohy TSOs a DSOs, noví hráči na trhu (agregátor, energetické spoločenstvá, prosumeri), regulácia v novej dynamickej ére

    Moderátor: Lenka Ferenčáková, sféra, a.s.

    Diskutujúci:

    • Robert Jambrich, Slovenské elektrárne, a.s.
    • Blahoslav Němeček, Ernst & Young, s. r. o.
    • Marián Nicz, Ministerstvo hospodárstva SR
    • František Pecho, Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.
    • Tomáš Šipoš, Západoslovenská distribučná, a.s.
    • Ďalší spíker je oslovený


  • 18:08

    Ukončenie odborného programu 1. dňa

SEKCIA II. (sála ZUNA)
  • 14:33
    Budúcnosť sektora vykurovania a chladenia

    Stav teplárenstva a centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku a v Európe, vývoj politík EÚ, palivový mix

    Moderátor: Rastislav Hanulák, Capitol Legal Group, advokátska kancelária s. r. o.

    Diskutujúci:

    • Tomáš Drápela, Teplárenské sdružení ČR
    • Jerguš Vopálenský, SPP - distribúcia, a.s.
    • Veolia Energia Slovensko, a.s.
    • Ďalší spíker je oslovený

     

     

  • 16:05
    Prestávka

    Na kávu vás pozýva spoločnosť OKTE, a.s. 

  • 16:32
    Vývoj v oblasti regionálnej infraštruktúry

    Investície do národnej elektrizačnej sústavy a cezhraničných prepojení, rozvoj distribučných sústav v regióne, investície do regionálnych plynovodov a interkonektorov

    Moderátor: Richard Kvasňovský, Slovenský plynárenský a naftový zväz

    Prednášajúci: 

    • Sylvia Angyalová, eustream, a.s.
    • Miloš Nagy, Západoslovenská distribučná, a.s.
    • Miroslav Stejskal, Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.
    • EGÚ Brno, a.s.

  • 18:08

    Ukončenie odborného programu 1. dňa

  • 19:01
    Večera a spoločenský program

    Špeciálne body programu:

    • Zažite virtuálnu realitu na vlastnej koži
    • Krst novej odbornej knihy
    • Tanečné vystúpenie
    • Ochutnávka vín

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK